Seda Genç

Psikolog

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Erenköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Psikoz Birimi ve Bakırköy Ord.Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoz Birimi’nde alan stajlarını tamamladı.

2005 yılından bu yana psikoterapist olarak çocuk, ergen ve erişkinler ile çalışmalarını sürdürmekte. Çalışmalarını 2009 yılından bu yana Uzm.Psk. Hakan Yüksek süpervizörlüğü eşliğinde devam ettirmekte. Aynı zamanda 2005-2018 yılları arasında özel eğitim kurumlarında psikolog ve yönetici olarak görev aldı.

Yetişkinler ile depresyon, panik bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu-kaygı, ilişki problemleri, obsesif-komplsif bozukluklar, sosyal fobi, korkular, kayıp-yas, öfke kontrolü, stres ve stresle baş etme yöntemleri ile; çocuk ve ergenlerle ise; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, uyum ve davranım bozuklukları, özgül öğrenme bozukluğu, yaygın gelişimsel bozukluklar (asperger, atipik), öğrenme ve algılama bozuklukları, depresyon, kaygı ve korku problemleri alanlarında alanlarında çalışmakta.

Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Birliği (EABCT) tarafından akredite olan ve Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen 450 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim sürecini tamamlayarak “Erişkin Kognitif ve Davranış Terapisti” ünvanını aldı.

Eva Zimmermann’ın eğitmenliğinde EMDR (EyeMovement Desensitization and Reprocessing-Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırması ve Yeniden İşleme) I. ve II. aşama ileri düzey eğitimleri ve süpervizyonlarını tamamladı ve terapilerinde aktif olarak kulanmakta.

Yrd. Doç. Dr. Tamer Ergin tarafında CAS (CognitiveAssesementSystem) Testi ve PASS Bilişsel Müdahale Programı eğitimlerimi tamamladım ve çalışmalarımda aktif olarak kullanmakta.

Türkiye Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nde, Maria Ceu Salvador tarafından verilen çocuk ve ergen Kognitif ve Davranış Terapisi eğitimi 1. modülünü aldı.

Kayseri Valiliği, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kocasinan RAM ortak çalışmasıyla kurulacak 11 Bağımlılık Merkezi’nde görev alacak 60 psikoterapiste “Bağımlılık Danışma Merkezleri Kurulması” Projesi kapsamında uygulayıcı eğitimi verdi.

Çalışma ekolleri Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisidir.

İletişim

Randevu almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

+90 531 277 16 86