Mehtap Alpak

Uzman Psikolog

Uzman Psikolog Mehtap Alpak Çelik Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından aynı üniversiteden “Sınav Kaygısı ve EMDR” teziyle yüksek lisans derecesini alarak uzmanlık ünvanını kazandı.

Lisans eğitiminde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikoz bölümü ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Kliniğinde alan stajlarını tamamladı.

2004-2006 yılları arasında Alman Hastanesi bünyesindeki “Kanserli Hastalarla Psikososyal Dayanışma” adı altındaki oluşumla grup çalışmalarını gönüllü olarak yürütmüştür.

2005-2020 yılları arasında yarı zamanlı olarak belediyeye bağlı Fizik Tedavi ve Engelliler Rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır. 2016 -2019 yılları arasında İnda Çözüm Odaklı Danışmanlıkta 2019-2021 yılları arasında Filika Enstitü Danışmanlıkta hizmet veren Alpak , 2016 yılından itibaren İstinye Üniversitesinde konuk olarak Psikososyal Rehabilitasyon derslerine katkı sağlamaktadır.

2005 yılından itibaren Uzm. Klinik Psikolog Hakan Yüksek ten süpervizyon desteği alan, mesleki eğitimleri içinde Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve EMDR terapisi yer alan Mehtap Alpak, çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle Liberta Psikoloji de çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim

Randevu almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

+90 531 277 16 86