Güzin Sevinçer

Doçent Doktor
Psikiyatr

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1999-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında “Demansta davranışsal ve psikolojik semptomların premorbid kişilik özellikleri ile ilişkisi” başlıklı tezini vererek Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. 2018 yılında Doçent ünvanını aldı.

2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri North Dakota, Neuropsychiatric Research Institute’de Prof. Dr. James E. Mitchell’in supervizyonunda Research Fellow olarak Bariatrik Cerrahi ve yeme bozuklukları alanında çalışmalar yaptı. Nöropsikolojik testler, Psikodrama, Stratejik Aile Terapisi, EMDR, Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Interpersonal Terapi, Dinamik Psikoterapi alanlarında özel eğitimler almıştır. Ana çalışma konuları; Kaygı Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Obezite, Bariatrik Cerrahi öncesi ve sonrası psikiyatrik problemlerdir. Yurtdışında ve yurtiçinde çeşitli psikiyatri dergilerinde yayınlanmış ve atıf almış çalışmaları ve bilimsel yayınları bulunmaktadır.

Dr. Sevinçer halen İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi ve serbest hekim olarak meslek yaşamını sürdürmektedir.

İletişim

Randevu almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

+90 531 277 16 86