Yetişkin Terapisi

Psikoterapi, çeşitli zihinsel ve duygusal şikayetler karşısında terapist ve danışanın işbirliği halinde, kararlaştırılmış konular üzerine çalıştıkları bir süreçtir. Kişinin kendisine ve sorunlarına dair farkındalık kazandığı, bunları değiştirebildiği ve nihai olarak daha huzurlu bir hayat sürmesini hedefler.

Terapötik süreç, danışanın bireysel ihtiyaçlarını, değişim motivasyonunu, kişisel güçlü yönlerini, destek sistemini, kültürel ve dini değerlerini göz önünde bulunduran kapsamlı bir değerlendirmeyle başlar. Bireysel geçmişleri ve olmak istedikleri konum hakkındaki bilgileri kullanarak, an ve geleceğe dair gelişim sağlayabilmek adına kişiselleştirilmiş bir terapi süreci başlar.

Danışanlar stres yönetme, ruh hali değişikliklieri ve anksiyete belirtilerinin üstesinden gelme, ilişkisel problemler, fobiler, depresyon, travma, davranışsal alışkanlıkların ve bağımlılıkların kontrolünü sağlayabilme, hastalıklar, ani veya beklenen kayıplara karşı tutum ve yaklaşımların üstesinden gelme ve bunlarla başa çıkma gibi çeşitli zorluklarla başa çıkmak için bireysel terapiye başvurabilirler.


İletişim

Randevu almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

+90 531 277 16 86